5 cech druhny idealnej

Podczas gdy Dominika nie śpi po nocach z powodu wyboru sukni ślubnej, postanowiłam poruszyć temat wyboru osoby, która w sprawach weselnych, jest czasami bardziej potrzebna przyszłej pannie młodej niż sam narzeczony. Chodzi oczywiście o świadkową! Temat jest u mnie na czasie – w tym roku nie raz, nie dwa, a trzy razy będę pełnić tę funkcję! I zaczynam się trochę zastanawiać, jak sprostać zadaniu. Ustalmy na początek 5 cech, które powinna mieć druhna idealna.

  1. Cierpliwość – oglądanie tysiąca inspiracji dla dekoracji stołów, łuku weselnego i wszelkich dodatków związanych z „motywem” wesela i ślubu. Panna młoda musi czuć, że nie jest z tym sama – być może uchroni ją to przed ślubnym szaleństwem, a także na harmonię w jej związku – nie każdy facet jest w stanie to przeżyć.
  2. Obiektywność – szczególnie w kwestii kolejnych zwariowanych pomysłów młodej, która chce, aby ten dzień był idealny, ale często daje się ponieść swojej fantazji. Nie pozwólmy pannie młodej odlatywać w kosmos – jak coś jest zbędne albo za drogie – patrzmy obiektywnie i mówmy jej prawdę.
  3. Szczerość – nawiązanie do obiektywności, a wiąże się przede wszystkim z wyborem sukni ślubnej. Nie zawsze jest tak, że wszystko każdemu pasuje. Mówmy szczerze, co nam się podoba, a co nie – ale z umiarem i spokojnie! Decyzja i tak należy do młodej, a przesadna krytyka tylko podetnie jej skrzydła. Postawmy na konkretny – podoba mi się tiul, ale nie podobają mi się ramiączka – według mnie nie pasują do Twojej figury. I to jest ok!
  4. Brak egoizmu – ta kwestia jest dość kontrowersyjna, ale decyduje się ją poruszyć, na własną odpowiedzialność. Druhna musi cieszyć się szczęściem swojej przyjaciółki! Co to znaczy? Że organizując jej wieczór panieński, wybierając swoją kreację i doradzając jej w wyborze TEJ kiecki, nie może myśleć o sobie! Tacy trochę jesteśmy – robimy rzeczy, które pasują przede wszystkim nam. Jeżeli świadkowa decyduje, że na panieńskim nie będzie striptizera, bo ona tego nie lubi albo wybiera kieckę na weselę taką, a nie inną, bo taka jej się podoba i już – to trochę słabo.
  5. Dyspozycyjność – ślub i wesele to nie tylko jeden dzień, to długi czas przygotowań, sesje po weselu, wspólne wybieranie kwiatów czy dekoracji. Aby celebrować święto przyjaciółki, która zmienia swoje życie – trzeba poświęcić jej trochę swojego czasu i liczyć się z tym już na samym początku, kiedy Cię o to poprosi.
One comment Add yours
  1. Thank you for each of your labor on this web page. Ellie enjoys engaging in research and it is easy to see why. A lot of people learn all about the compelling mode you present very important steps via your website and therefore cause response from others on the concept so our simple princess has been learning a whole lot. Take pleasure in the rest of the new year. Your performing a very good job.

Dodaj komentarz