5 cech druhny idealnej

Podczas gdy Dominika nie śpi po nocach z powodu wyboru sukni ślubnej, postanowiłam poruszyć temat wyboru osoby, która w sprawach weselnych, jest czasami bardziej potrzebna przyszłej pannie młodej niż sam narzeczony. Chodzi oczywiście o świadkową! Temat jest u mnie na czasie – w tym roku nie raz, nie dwa, a trzy razy będę pełnić tę funkcję! I zaczynam się trochę zastanawiać, jak sprostać zadaniu. Ustalmy na początek 5 cech, które powinna mieć druhna idealna.

  1. Cierpliwość – oglądanie tysiąca inspiracji dla dekoracji stołów, łuku weselnego i wszelkich dodatków związanych z „motywem” wesela i ślubu. Panna młoda musi czuć, że nie jest z tym sama – być może uchroni ją to przed ślubnym szaleństwem, a także na harmonię w jej związku – nie każdy facet jest w stanie to przeżyć.
  2. Obiektywność – szczególnie w kwestii kolejnych zwariowanych pomysłów młodej, która chce, aby ten dzień był idealny, ale często daje się ponieść swojej fantazji. Nie pozwólmy pannie młodej odlatywać w kosmos – jak coś jest zbędne albo za drogie – patrzmy obiektywnie i mówmy jej prawdę.
  3. Szczerość – nawiązanie do obiektywności, a wiąże się przede wszystkim z wyborem sukni ślubnej. Nie zawsze jest tak, że wszystko każdemu pasuje. Mówmy szczerze, co nam się podoba, a co nie – ale z umiarem i spokojnie! Decyzja i tak należy do młodej, a przesadna krytyka tylko podetnie jej skrzydła. Postawmy na konkretny – podoba mi się tiul, ale nie podobają mi się ramiączka – według mnie nie pasują do Twojej figury. I to jest ok!
  4. Brak egoizmu – ta kwestia jest dość kontrowersyjna, ale decyduje się ją poruszyć, na własną odpowiedzialność. Druhna musi cieszyć się szczęściem swojej przyjaciółki! Co to znaczy? Że organizując jej wieczór panieński, wybierając swoją kreację i doradzając jej w wyborze TEJ kiecki, nie może myśleć o sobie! Tacy trochę jesteśmy – robimy rzeczy, które pasują przede wszystkim nam. Jeżeli świadkowa decyduje, że na panieńskim nie będzie striptizera, bo ona tego nie lubi albo wybiera kieckę na weselę taką, a nie inną, bo taka jej się podoba i już – to trochę słabo.
  5. Dyspozycyjność – ślub i wesele to nie tylko jeden dzień, to długi czas przygotowań, sesje po weselu, wspólne wybieranie kwiatów czy dekoracji. Aby celebrować święto przyjaciółki, która zmienia swoje życie – trzeba poświęcić jej trochę swojego czasu i liczyć się z tym już na samym początku, kiedy Cię o to poprosi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *