Auto do ślubu – czy warto wynająć?

Auto do ślubu to ważna część oprawy Waszej uroczystości. Ale czy aż tak, jak inne palące potrzeby, których lista, jak wiemy, przy organizacji ślubu i wesela, praktycznie się nie kończy i nie mieści w założonym budżecie? My długo się nad tym zastanawialiśmy… Ale jednak znaleźliśmy kilka plusów.

Koszt wynajęcia samochodu waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! Jak zresztą wszystko związane z organizacją wesela… Jednak przy dokładnym przeszukaniu Internetu oraz oferty wypożyczali samochodów, każdy może znaleźć coś dla siebie –najnowszy model Porsche lub zabytkową limuzynę. Co raz więcej par odchodzi jednak od poszukiwań samochodu i do ślubu jedzie własnym autem, oszczędzając przy tym trochę pieniędzy i tłumacząc, że przecież nie ma sensu płacić za dosłownie 2-3 godziny jazdy. Trudno się z tym nie zgodzić.

Przykładowe koszty organizacji ślubu i wesela możecie sprawdzić tutaj: http://slubtojuz.pl/prawdziwy-spis-slubnych-kosztow-karoliny-i-macka/ 

Dlaczego warto wynająć auto do ślubu?

Oczywiście dla pięknych zdjęć, które będą pamiątką na całe życie! Dodatkowo samochód – najlepiej z kierowcą – to dla Was dodatkowy komfort w tak i już pełnym wrażeń dniu. Przy odpowiednich ustaleniach, kierowca samodzielnie udekoruje samochód lub podjedzie do florystki, a świadek i pan młody nie będą się dodatkowo stresować tym, kto ma prowadzić i jak jechać! No i na koniec, czy w najbliższej przyszłości, będzie mieli okazję, aby tak zaszaleć? J

O czym pamiętać wynajmując auto do ślubu?

  1. Koszt wynajęcia samochodu waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! Jak zresztą wszystko związane z organizacją wesela… Jednak przy dokładnym przeszukaniu Internetu oraz oferty wypożyczalni samochodów, każdy znajdzie coś dla siebie – czy to ma być najnowszy model Porsche czy zabytkowa limuzyna.
  2. Umowa – tak jak przy rezerwacji sali, florystki czy innych ślubnych usług, umowa na wynajęcie samochodu, którym będziecie podróżować w tym ważnym dniu jest absolutnie konieczna. Przy jej podpisywaniu sprawdźcie, czy osoba, z którą ją podpisujecie jest faktycznie jego właścicielem oraz czy auto ma ważne dokumenty (OC, przegląd rejestracyjny) – co jest szczególnie ważne w przypadku samochodów zabytkowych.
  3. Rekonesans wśród rodziny i znajomych – rozwiązanie często praktykowane, ale radzę się nad nim zastanowić – ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich pomysłów, szczególnie w tak ważnym i stresującym dniu.
  4. Pierwsze wrażenie – nawet najlepsze zdjęcie nie odda tego, jak auto wygląda na żywo. Przed podpisaniem umowy warto zobaczyć je na własne oczy, usiąść na miejscu pasażera i kawałek się nim przejechać! Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania, takiego jak brak klimatyzacji w czerwcu czy rysy na masce.
  5. Nic na ostatnią chwilę – jeżeli Wiecie już, że chcecie mieć konkretne auto do ślubu, nie czekajcie z jego rezerwacją na ostatnią chwilę – oszczędzicie sobie nerwów i pieniędzy, bo usługa ekspres może dodatkowo kosztować.

Chociaż nasz ślub dopiero w czerwcu 2018 rok, to samochód został „zaklepany” jakiś tydzień temu. Zabytkowy Rolls-Royce – decyzją narzeczonego, bo „stary klask za te kilkanaście lat, na zdjęciach dalej będzie wyglądał tak samo ładnie”, a niebieski – bo nas ujął nas od pierwszego ujrzenia 🙂

PS Oczywiście w dniu ślubu nasz samochód, będzie wypolerowany czekał w garażu ‘na wszelki wypadek”! Wam też polecam!

Samochód, który wybraliśmy – Rolls-Royce Silver Shadow

 

Oczywiście nie obyło się bez przetestowania – najważniejsze, że jest klimatyzacja!

 

4 comments Add yours
  1. Pamiętam, że miałam z tym wiele problemu, ponieważ w rodzinie nie mieliśmy nadającego się auta. W dodatku wszystko było na mojej głowie. Mogę polecić Arka rent-a-car Katowice http://arkarentacar.pl/ . Zajęli się wszystkim, a przed ślubem każda chwila się liczy. Mam nadzieję, że komuś się przyda ta informacja i obejdzie się bez paniki.

  2. I not to mention my friends appeared to be following the best guides on your site while at once came up with a terrible feeling I never expressed respect to you for those techniques. The young boys are already absolutely stimulated to learn all of them and have absolutely been enjoying them. We appreciate you truly being considerably accommodating and also for figuring out such cool things most people are really needing to discover. Our own sincere regret for not saying thanks to you sooner.

Dodaj komentarz