Goście weselni – na co NIE zwracają uwagi

Każda panna młoda, im bliżej ślubu, tym większą uwagę przywiązuje do szczegółów a tym samym do tego, żeby goście byli zadowoleni. Pierwotne założenie „nie będę przesadzać” w gorączce ślubnych przygotowań idzie w zapomnienie. Do wybrania jest masa rzeczy: jakie kwiaty? Jakie stoły? Jaki kolor przewodni?

Ale co tak naprawdę goście weselni docenią, a czego nikt nie zauważy? Poniżej lista.

  1. Prezenciki dla gości

Nastała ostatnio moda na drobne upominki dla gości stawiane przy talerzach. Małe kaktusiki, dżemiki, migdały, magnesy… Fajne, ale tylko na zdjęciach i to tylko dla panny młodej. W praktyce większość gości nawet tego ze sobą nie weźmie, a Ci co wezmą zapomną wyjąć ze swoich odświętnych kopertówek i przypomną sobie o tym kiedy znów będzie okazja do założenia takiej torebki.

  1. Kwiaty na stołach i dekoracje

Owszem dekoracje potrafią być przepiękne, ale raczej tylko te które wykonują profesjonaliści i te których jest po prostu dużo. Ozdoby robią wrażenie kiedy wchodzi się na pustą salę i przyjrzy się dokładniej. Ale goście wchodząc na salę zajęci są odszukiwaniem swoich miejsc, a kiedy już są przy stołach czekają na jedzenie. Warto zatem skupić się na jednej rzeczy np. ściance za parą młodą, a drobne szczegóły odpuścić. Gdybym teraz (miesiąc po ślubie) zapytała swoich gości jakie były kwiaty na stołach myślę, że zaledwie garstka uważnych detalistów byłaby w stanie odpowiedzieć.

  1. Tort

Zwróciłyście uwagę, że zwykle podczas krojenia tortu mimo, podniosłej chwili mało których gości interesuje jak ten tort wygląda? Ma być pyszny, a nie cud architektury. Powiem szczerze, że nie pamiętam żadnego tortu weselnego, ale smak jednego pamiętam dobrze i zdarza się, że rozmawiamy o nim w naszym towarzystwie. Po kilku latach! Ale jak wyglądał – nikt nie wie 🙂

  1. Wyrafinowane dodatki Panny Młodej

Oczywiste jest to, że PM jest gwiazdą na swoim ślubie i każdy dokładnie jej się przygląda, ale czy ktoś z gości zorientuje się, że jej biżuteria bądź buty są warte fortunę? Czy ktoś spod sukni odróżni buty Jimmy Choo od Ryłko? Ważne, żeby wszystko się zgrywało i podkreślało urodę PM. Nie warto za wszelką cenę wydawać majątku!

 

Keep calm you are beautiful bride!

 

5 comments Add yours
  1. I in addition to my pals ended up analyzing the best advice on the blog while all of the sudden developed a terrible suspicion I had not thanked the web site owner for those tips. These guys are already as a consequence very interested to learn them and already have quite simply been tapping into them. We appreciate you turning out to be quite kind and for utilizing variety of decent ideas millions of individuals are really desperate to learn about. Our sincere apologies for not expressing appreciation to sooner.

Dodaj komentarz