Okrągłe stoły na weselu – plusy i miusy

Szukając sali na wesele, zwracaliśmy uwagę na to, czy dostępne są w niej okrągłe stoły. Powód? Na zdjęciach prezentują się cudownie, tworzą elegancką i romantyczną atmosferę. Nie ma innej opcji, uparliśmy się na stoły okrągłe. Na szczęście sala, którą wybraliśmy ma takie na wyposażeniu, pytanie jednak czy takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce?

Stoły okrągłe mają tylu zwolenników, co przeciwników. W dyskusjach, które prześledziłam na forach i które odbyłam z koleżankami czy rodziną pojawiają się zazwyczaj ten sam argument: eleganckie, ale ludzie się przy nich nie bawią tak dobrze, jak przy tradycyjnych stołach biesiadnych. Co więc wybrać?

Stoły okrągłe – plusy

  • Szyk, elegancja niczym z Hollywood – niewątpliwym atutem jest to, że wesele, a raczej przyjęcie bajecznie się prezentuje na zdjęciach. Zrobi też wrażenie na Twoich gościach – jak tylko wejdą do sali.
  • Dekoracja – przy okrągłych stołach jest o wiele więcej możliwości do aranżacji – efektowne bukiety, świeczki – wszystko świetnie skomponuje się z motywem przewodnim czy kolorystycznym imprezy.
  • Menu dostępne w zasięgu ręki – o ile siedząc przy długich, biesiadnych stołach nie zawsze możemy sięgnąć po wszystko z łatwością, tak przy okrągłych nie powinno być z tym problemu.
  • Kameralna atmosfera – dobrze zaplanowane rozsadzenie gości to połowa sukcesu, dzięki któremu można im stworzyć dobre warunki do wspólnej zabawy – będą mieli w zasięgu wzroku i słuchu więcej osób, niż przy stole biesiadnym.

Stołu okrągłe – minusy

  • Rozsadzenie gości – sensowne rozplanowanie może być prawdziwym koszmarem i jeżeli tego nie przemyślicie i nie weźmiecie pod uwagę wszystkich historii rodzinnych, sympatii i znajomości – Wasi goście mogą być bardzo niezadowoleni.
  • Zabawy biesiadne – planujesz na swoim weselu wspólne śpiewanie „Szła dzieweczka do laseczka” albo „Hej sokoły”? Jeżeli tak, ze względu na układ stołów, goście mogą nie zaangażować się do wspólnej zabawy.
  • Duże stoły, mała sala – decydując się na okrągłe stoły trzeba zwrócić uwagę na wielkość sali. Jeżeli nie jest ona za duża, istnieje ryzyko, że goście będą ściśnięci i nie będą mogli się swobodnie poruszać. To samo dotyczy kelnerów roznoszących gorące dania.
  • Głośna muzyka – czyli jeżeli miejsce do tańca jest na tej samej powierzchni co miejsce do konsumpcji, głośna muzyka może skutecznie utrudnić wszelkie rozmowy między osobami – nawet tymi siedzącymi obok siebie.

Co więc wybrać? My jeszcze nie wiemy, a decyzja zostanie podjęta pewnie dopiero wtedy, jak będziemy znali liczbę potwierdzonych gości. Ale jeżeli Wasi goście dobrze będą czuli się w bardziej oficjalnej, bankietowej atmosferze, postawcie na stoły okrągłe. Warunkiem jest jednak odpowiednie usadzenie całego wesela. Jeżeli nie chcecie ryzykować i nie znacie wszystkich rodzinnych relacji – wybierzcie stoły biesiadne – zaoszczędzicie sobie sporo stresu. Tak czy siak, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony – trzeba się na to przygotować i nie zapominać o tym, że to przede wszystkim Wasz dzień!

3 comments Add yours
  1. Moim zdaniem to jet kwestia gustu. Bawiłam się dobrze zarówno na weselach ze stołami okrągłymi jak i prostokątnymi, więc nie ma zasady. Sama za to miałam problem, bo zależało mi na okrągłych (podobają mi się bardziej), a nie było ich dostępnych na sali, którą wybraliśmy. Na szczęście sięgneliśmy po pomoc firmy wypożyczającej meble bankietowe: http://www.meblebankietowe.pl Dzięki nim wszystko wyglądało tak, jak sobie wymarzyłam 😉

Dodaj komentarz