Ślub w 2018 roku? Czas zacząć przygotowania!

Kto z Was planuje ślub w 2018 roku? Jeżeli już jakiś czas temu zarezerwowaliście wymarzoną salę na wesele oraz wybraliście oprawę muzyczną czy fotografa i kamerzystę i nadal myślicie, że macie dużo czasu – przykro mi, jesteście w błędzie!

Od koleżanek, które ślub mają już za sobą, cały czas słyszę, że ostatnie trzy miesiące przed ich godziną 0, to najgorszy czas w ich życiu! Ba! Cieszą się, że mają to za sobą! Jak to możliwe? Przecież przygotowania do ślubu to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej narzeczonej! Jak się jednak okazuje, natłok rzeczy do załatwienia, coraz to nowe pomysły i problemy, których wcześniej nie wzięliśmy pod uwagę, pojawiają się najczęściej właśnie przed samą uroczystością. Jeżeli więc planujecie swój ślub w 2018 roku, to najwyższy czas wziąć się za przygotowania. Pozwoli to uniknąć wiele stresu, trochę pieniędzy i na pewno sprawi, że ślub i wesele będziecie okazją do świętowania!

Suknia ślubna

Drogie panny młode, macie już wymarzoną suknię ślubną? Listopad to ostatni moment, aby upolować wyjątkową kreację w okazyjnej cenie – pierwsze wyprzedaże sukien ślubnych zaczęły się jeszcze latem, a ich prawdziwy wysp to właśnie jesień. W tym okresie można kupić suknię przecenioną nawet o 70%. Jednak uwaga – najczęściej są to modele powystawowe. Niektóre z salonów jeszcze do końca roku oferują zniżki na suknie z ubiegłorocznej kolekcji. To także czas, kiedy w salonach pojawiają się nowe kolekcje na 2018 rok.

Nauki przedmałżeńskie

W przypadku ślubu kościelnego niezależnie od regionu wymagane jest odbycie nauk przedmałżeńskich i spotkań w tzw. poradni rodzinnej. Nawet jeżeli jedno z Was ma ukończony taki kurs w szkole średniej, zapytajcie w swojej parafii, czy aby na pewno będzie on wystarczający. Informacje o aktualnie prowadzonych kursach można znaleźć na stronach internetowych danej Archidiecezji, np. dla Archidiecezji Warszawskiej tutaj: http://duszpasterstworodzin.pl/dla-narzeczonych/kursy-przedmalzenskie/

Kurs tańca

Pierwszy taniec – osobiście nie znam pary młodej, dla której nie byłby to najbardziej stresujący moment całego wesela! Dlatego też warto pomyśleć o tym zawczasu, kiedy nie spędzacie jeszcze całych weekendów na zapraszaniu gości i przygotowaniach do wesela. Jeżeli marzy Wam się elegancki walc, namiętna rumba lub energetyczne tango, a z tańcem towarzyskim nie mieliście do tej pory wiele do czynienia, pomyślcie o kursie tańca już teraz. Niestety nauka układu do pierwszego tańca na tydzień przed weselem może okazać się sporym problemem logistycznym, a jej efekty nie zawsze będą zadowalające. No, chyba że jesteście jak Patrick Swayze i Jennifer Grey w „Dirty Dancing”. J

Motyw przewodni i zaproszenia

Motyw przewodni wesela to dla każdej panny młodej jeden z najważniejszych elementów całej uroczystości. Dlaczego? Przecież każda z nas chce, aby w ten jeden dzień wszystko wyglądało pięknie! Nieważne czy ograniczacie się do wyboru kolorów kwiatów i dekoracji sali, czy jako motyw przewodni wybraliście ulubiony filmy, powieść czy porę roku, pora zacząć wdrażać ten pomysł w życie. Ustalcie dodatki, jakie będziecie mieć w sali, wystrój kościoła, dodatkowe atrakcje dla gości oraz rodzaj papeterii ślubnej – zaproszenia, winietki, księgę gości, plan sali, itp. Na wybieraniu zaproszeń spędziłam już kilka ładnych tygodni, a dalej nie znalazłam nic, co spełniałoby moje oczekiwania. Dlatego, im wcześniej ustalicie motyw i zgodnie z nim wybierzecie zaproszenia, zlecicie ich druk i przyszykujecie do dystrybucji wśród swoich gości, tym szybciej będziecie mieć jeden problem z głowy.

Dekoracje i kwiaty

 To punkt, który jest nierozerwalnie połączony z wyborem motywu przewodniego. Najlepsze kwiaciarnie i firmy, które zajmują się dekoracją ślubów i wesel mają bardzo napięte terminy. Jeżeli zdecydujecie się na kogoś konkretnego, ustalcie wspólnie najważniejsze elementy – rodzaj dostępnych w tym terminie kwiatów, kolory, maksymalną kwotę za bukiety, ich liczbę w kościele, na sali, jakie akcesoria typu świeczniki, obrusy, tkaniny, firma może zapewnić.

Tort

Mogłoby się wydawać, że zamówienie tortu to żaden problem. A jednak. Większość cukierni ma ograniczoną ilość tzw. stelaży, na których tort jest serwowany podczas przyjęcia. Jeżeli macie upatrzony konkretny kształt tortu, np. piętrowy – postarajcie się, jak najszybciej zarezerwować dla niego odpowiedni stelaż. Kolor, smak i dekorację możecie ustalić później.

 

Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *