Ślub w piątek – poznajcie wady i zalety takiego rozwiązania

Ślub w piątek? No bo Kto powiedział, że to zawsze musi być sobota? Nasz ślubu odbędzie się właśnie w piątek i w związku z tym, przedstawiamy Wam plusy i minusy ślubu w tym „nietypowym” dniu tygodnia.

 

Zalety ślubu w piątek: 

  1. Niższa cena za talerzyk

Ze względu na to, że zazwyczaj w piątkowy wieczór sala weselna jest pusta właściciele obniżają cenę za tzw. talerzyk, bo i tak zarobią podwójnie – wynajmą salę i w piątek i w sobotę. My, organizują ślub w piątek płacimy o 10zł mniej za osobę niż musielibyśmy zapłacić w sobotę.

 

  1. Wolne terminy u usługodawców

Niektórzy usługodawcy np. zespoły, DJ’e, fotografowie itp. mają zajęte terminy nawet 2 lata do przodu. W piątek z reguły mają wolne, w związku z tym nie mieliśmy najmniejszych problemów z rezerwacjami.

 

  1. Czas na poprawiny

Postanowiliśmy zorganizować poprawiny w naszym ogrodzie. W sobotę goście będą mogli jeszcze spokojnie się pobawić – nie będą zmuszeni iść na drugi dzień do pracy, a w niedziele wszyscy odpoczniemy po weselnej zabawie.

 

  1. Mniej stresu przed ceremonią

W sezonie ślubny soboty są oblegane przez pary młode – w jednej miejscowości, ślub bierze jednocześnie kilkanaście, jak nie więcej, młodych par. W związku z tym, w najlepszych salonach fryzjerskich, kosmetycznych i florystycznych z usług korzysta kilka panien młodych na raz. Wiemy wszystkie dobrze z czym to się wiąże – ze stresem, z gonitwą, często z brakiem możliwości jakichkolwiek poprawek. W piątek natomiast będzie więcej czasu na zrobienie fryzury czy makijażu – bo panna młoda jest tylko jedna.

Jeszcze nie wybraliście daty swojego ślubu? Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę: To kiedy ten ślub?

 

Wady ślubu w piątek:

  1. Dyspensa od proboszcza

Jeśli bierzecie ślub kościelny lub konkordatowy w piątek to może być potrzebne pozwolenie od proboszcza na zorganizowanie wesela. Nikt Wam oczywiście nie zabroni się bawić, ale dla komfortu i sumienia bardziej wierzących gości będziecie potrzebowali dyspensy.

 

  1. Goście przyjezdni

Jeśli duża ilość gości jest przyjezdna może to być dla nich problem, bo będą musieli specjalnie na ten dzień wziąć urlop w pracy.

 

  1. Huczne poprawiny w lokalu

Jeśli chcielibyście zorganizować taneczne poprawiny w lokalu to będzie to z pewnością w sobotę problematyczne. Chyba, że ma to być po prostu uroczysty obiad – wtedy zarezerwowanie kilku stolików w restauracji nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

A jakie są Wasze opinie nt. ślubu w piątek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *