Wybór sali na wesele – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań

Mimo, że hotele i sale weselne powstają jak grzyby po deszczu, okazuje się, że wybór tej idealnej, która spełni nasze oczekiwania jest bardzo trudny. A to właśnie od miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie zależy jego cały charakter – czy będzie tradycyjnie, elegancko czy rustykalnie? W wyborze nie pomagają też weselne aranżacje, jakie przyszli państwo młodzi mogą oglądać w amerykańskich programach telewizyjnych czy na Pinterescie. Jak więc zabrać się do poszukiwań miejsca na wesele?

Liczba gości

Pierwsza rzecz, od jakiej trzeba zacząć planowanie ślubu i wesela to ustalenie przybliżonej liczby gości. Czy będzie to 50 osób czy 250 osób? Po ustaleniu „wielkości” wesela możecie zacząć rozglądać się po lokalizacjach, które Wam się podobają. Jak to wygląda w praktyce? Większość sal przystosowanych jest do przyjęć na ok 150 osób. Przy organizacji uroczystości na większą liczbę osób, Wasze poszukiwania mogą potrwać trochę dłużej.

Lokalizacja

Jeżeli planujecie wesele w swojej miejscowości, a większość gości mieszka w pobliżu, to Wasze poszukiwania możecie rozszerzyć do restauracji oddalonych o kilka lub kilkanaście kilometrów. Jednak gdy spora liczba gości pochodzi z daleka, warto rozważyć lokal blisko kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego i dobrze skomunikowany z hotelem ewentualnie centrum miasta.

Jedzenie

Jak to mówią „Polak głodny, Polak zły” i mimo, że odchodzi się już od przygotowywania przesadnej ilości przystawek i dań gorących, dobre jedzenie to coś, co Wasi goście będą wspominać długo po Waszym weselu. Przed rezerwacją najlepiej przeprowadzić małą degustację, a jeżeli lokal nie posiada działającej na co dzień restauracji, poprosić o przygotowanie próbki na wynos podczas innego przyjęcia. Warto też poszukać opinii na forach internetowych czy grupach w mediach społecznościowych.

Układ sal

Jeżeli znaleźliście już  cudowne miejsce, w którym widzicie swoje przyjęcie weselne, zwróćcie uwagę na kilka szczegółów. Optymalny układ sali to taki, w którym sala konsumpcyjna jest delikatnie oddzielona od sali tanecznej tak, aby głośna muzyka nie zagłuszała rozmów, ale goście widzieli co się dzieje na parkiecie.  Sala taneczna powinna mieć dużo miejsca do tańca, scenę dla orkiestry czy DJ’a oraz najlepiej brak filarów, które mogą przeszkadzać w zabawie i sprawiać problem fotografowi i kamerzyście. Istotnym elementem są również toalety – nie powinny być zbyt blisko sali restauracyjnej, ale za to dysponować kilkoma kabinami.

Układ stołów

Okrągłe stoły są modne i eleganckie, a ponad to robią niesamowite wrażenie – zarówno podczas przyjęcia, jak i na zdjęciach. Jednak przy organizacji dużych przyjęć na 150 osób i więcej, może Wam być trudno znaleźć przestrzeń w której w takim układzie komfortowo będziecie mogli rozsadzić gości. Tradycyjne, biesiadne stoły są nadal najbardziej popularne i bardziej praktyczne przy usadzaniu weselników. Podczas poszukiwań sali warto dopytać, jaki model usadzenia i dla jakiej liczby gości jest dostępny. Idealnym rozwiązaniem jest sala w której mamy oba rodzaje stołów, a możemy je wykorzystać w zależności od liczby gości.

Plusy i minusy okrągłych stołów na weselu – sprawdź: http://slubtojuz.pl/okragle-stoly-na-weselu-plusy-i-miusy/

 

One comment Add yours
  1. I as well as my friends appeared to be looking at the great points from your web page and so suddenly got an awful suspicion I never expressed respect to the blog owner for those tips. All of the boys are already totally passionate to read through them and now have surely been taking pleasure in these things. Thank you for indeed being really helpful and then for obtaining this form of superb useful guides millions of individuals are really wanting to know about. My very own sincere apologies for not expressing appreciation to sooner.

Dodaj komentarz