Zaczynać organizację ślubu od podróży poślubnej? To wcale nie jest zły pomysł!

Emocje po wypowiedzianym TAK jeszcze nie opadły,  palec nie przyzwyczaił się do noszenia pierścionka, narzeczony jest jeszcze nieświadomy co go czeka, a Ty już myślisz gdzie wybierzecie się w podróż poślubną? To wcale nie jest zły pomysł! Sprawdź dlaczego podróż poślubną warto zaplanować dużo wcześniej.

  1. Wcześniej znaczy taniej

Większość biur podróży z dużym wyprzedzeniem wypuszcza oferty First Minute. Są to najtańsze oferty danych hoteli lub wycieczek – ku zaskoczeniu wielu – tańsze niż  Last Minute. Dzięki temu możemy wybrać hotel o wyższym standardzie, pozwolić sobie na dłuższy pobyt  lub odleglejszy kierunek niż w przypadku standardowej rezerwacji. O finanse też nie ma co się bać, bo z reguły w przypadku First Minute  zaliczka wynosi tylko 5% ceny wycieczki. Resztę dopłacamy (w zależności od biura podróży) do ok. 30 dni przed wyjazdem. A co jeśli z jakichś powodów nie możemy pojechać ( nie wiadomo przecież co będzie za rok)? To nic! Termin, kierunek oraz pasażerów można zmienić do miesiąca przed rozpoczęciem wycieczki.

  1. Masz do wyboru wszystkie oferty

Z racji tego, że do wyjazdu jeszcze co najmniej rok możesz śmiało przebierać we wszystkich ofertach  biur podróży bo wszystkie są jeszcze dostępne. Im bliżej do wyjazdu tym mniejszy wybór pozostaje i tym trudniej wybrać coś wyjątkowego np. romantyczny  bungalow na plaży lub jacuzzi w pokoju.

  1. Możesz dobrze zaplanować budżet

Ślub to droga przyjemność. Podczas jego organizacji zaczynamy dokładać  coraz to nowych atrakcji, suknia staje się coraz droższa, gości coraz więcej i w rezultacie brakuje pieniędzy na podróż poślubną. Zaczynając planowanie od wyjazdu, od początku możesz uwzględnić go w swoim budżecie i  w razie czego zrezygnować z niektórych weselnych atrakcji na rzecz wymarzonej podróży.

  1. Masz czas by zaoszczędzić

Skoro wiesz dokąd jedziecie, wiesz też ile to będzie kosztowało. A że do ślubu i dnia wyjazdu jeszcze daleko, masz dużo czasu, żeby co miesiąc po trochę odkładać. Sama będziesz w szoku ile udało Ci się zebrać.

  1. Możesz idealnie dopasować termin podróży do daty ślubu

Jeśli marzy Ci się, wyruszać w podróż tuż po ślubie jak w amerykańskich filmach jest to możliwe, kiedy zaplanujesz to odpowiednio wcześniej.

One comment Add yours
  1. I want to get across my respect for your generosity giving support to men and women that absolutely need help with the topic. Your personal dedication to getting the solution across appeared to be really good and have all the time made folks like me to reach their goals. The invaluable help implies a great deal a person like me and further more to my colleagues. Many thanks; from everyone of us.

Dodaj komentarz