Kreatywne zabawy dla rocznych dzieci

Kreatywne zabawy dla rocznych dzieci

Roczne dzieci są ciekawe świata, dlatego bardzo trudno jest im usiedzieć w jednym miejscu. Niewątpliwie przydają się tutaj zabawy, które wspomogą koordynację ruchową, ale jednocześnie będą pomagały w zachowaniu równowagi.

Ucz się chodzić

Doskonale do nauki chodzenia, jak i również szlifowania tego typu umiejętności sprawdzają się pchacze, ponieważ nie tylko wspomagają prawidłową postawę, ale przede wszystkim chronią przed zbyt wieloma upadkami. Z tego właśnie powodu proste zabawy dla rocznych dzieci przyczynią się do poprawy w nauce chodzenia. Sama nauka może przebiegać w przeróżny sposób, dlatego warto dać dziecku możliwość, by samodzielnie mogło się w tej materii wykazać. Niewątpliwie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rozwiązania jak właśnie budowanie z dużych klocków budowli, ponieważ w późniejszym czasie będą wymagały wstania, a także utrzymania równowagi przy dokładaniu kolejnych elementów.

Kreatywne zabawy dla roczniaka

Roczne dziecko chciałoby poznawać świat, jednocześnie bardzo dużą uwagę zwraca na otoczenie. Dlatego umiejętne połączenie tych dwóch elementów spowoduje, że można będzie przekonać się o maksymalnej skuteczności. Kreatywność to podstawa, stąd też już przenoszenie przedmiotów, podawanie ich czy odkładanie na miejsce będzie pewnego rodzaju wyzwaniem. Kreatywność to także lepienie, dlatego można wykorzystać do tego zarówno plastelinę, jak i masę solną czy piasek kinetyczny. W ten sposób maluch będzie ćwiczył swoje rączki. Oczywiście można zmieszać groch, fasolę, by dziecko mogło łyżką rozdzielać poszczególne rodzaje. Umiejętność przesypywania przedmiotów z jednego pojemnika do drugiego uczy zręczności, ale jednocześnie posługiwania się sztućcami. Niewątpliwie dla każdego dziecka będzie to pewnego rodzaju wyzwaniem, jednocześnie można będzie przekonać się o tym, że warto podejmować się takich zabaw, gdyż rozwijają zdolności malucha. Można modyfikować to na różne sposoby, wedle tego, co się posiada w swoim domu.