Wódka weselna – czas na jej zakup!

Alkohol to jeden z najważniejszych elementów, którego nie można zabraknąć na weselu. Wykorzystuje się go do wznoszenia licznych toastów za zdrowie i szczęście Pary Młodej. Wśród tych trunków dominuje wódka, która powinna zostać stworzona na bazie krystalicznie czystej wody.

Wódka na wesele – ile należy jej kupić?

Krystalicznie czysta wódka możliwa jest dzisiaj do kupienia wszędzie. Nie trzeba nawet nigdzie po nią specjalnie jeździć, ponieważ zamówienie możliwe jest online. Wystarczy wejść na https://hurtowniawodki.pl/wodka-na-wesele/, aby złożyć zamówienie na większą ilość tego trunku o wyjątkowo łagodnym smaku.

Należy ustalić tylko odpowiednią ilość tego alkoholu, która potrzebna będzie w trakcie weselnej imprezy. Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od ilości gości przybyłych na wesele. Przyjmuje się, że na jednego gościa przypada 0,5 litra wódki. 0,7 litra wódki na osobę należy kupić wtedy, kiedy po weselu będą organizowane także poprawiny. Może nie każdy gość weselny w poprawinach będzie uczestniczył, ale w ten sposób uda się zapewnić odpowiednią ilość alkoholu.

Wódka weselna – czym kierować się przy wyborze?

Ilość wódki potrzebnej na wesele została już zaplanowana. Ważna jest unikalna wódka jakości premium, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby koneserów wyjątkowych trunków. Jakie kryteria są ważne przy wyborze weselnego trunku? Oto ich lista:

  • dobra jakość – warto postawić na producentów specjalizujących się w produkcji wódki. To oni będą w stanie zapewnić połączenie krystalicznie czystej wody z cukrem i ziemniakami. Wiele osób zwraca uwagę na to czy na weselu obecna jest wybitnie czysta wódka bezglutenowa, która nie będzie wywoływała niepożądanych reakcji. Jeżeli nie zawiera ona w sobie żadnych zbóż, to nikt nie będzie musiał przejmować się nietolerancją na gluten;
  • smak wódki – bazą powinna stać się wódka czysta. Owszem, można kupić kilka butelek smakowych, ale nie ma się pewności, że będzie on w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich gości. Lepiej kupić wódkę czystą, którą ewentualnie można zmieszać z sokami obecnymi na weselu;
  • cena – każda para ma określony budżet na zakup alkoholu. Należy przeliczyć, ile wódki będzie można kupić za określoną kwotę. Niekoniecznie trzeba stawiać na najdroższe trunki, które są w stanie sprawić, że na weselu pojawi się zbyt mała ilość wódki;
  • wygląd – liczy się łagodny smak, ale także estetyka i wygląd butelek, aby te mogły odpowiednio zaprezentować się na stole, wpisując się w całościową estetykę.

Wódka na wesele – czego należy unikać?

Rosnące ceny w ostatnim czasie sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać oszczędności w trakcie planowania wesela. Jest to rozsądny krok, jednak nie można doprowadzić do tego, aby kupić zbyt małą ilość wódki weselnej! Taka sytuacja dla Pary Młodej może okazać się stresująca, odbierając tym samym radość z całej zabawy. Obliczając ilość alkoholu nie należy myśleć o tym, że “ciocia Krysia nie pije, a Anusia to jest w sumie dzieckiem i pić nie może”. Za to “wujek Zdzisiek wypije za dwóch”. Na każdego gościa musi przypadać owe 0,5 l, dzięki czemu nie będzie trzeba przejmować się brakami. Mając problem z obliczeniem prawidłowej ilości alkoholu, zawsze można poprosić o wsparcie kierownika sali, gdzie impreza będzie się odbywać. W sieci dostępne są także darmowe kalkulatory, które pomogą w obliczeniu ilości wódki, której na weselu zabraknąć nie może.

Jeżeli po weselu zostanie wódka, nic się nie stanie. Zawsze będzie można zachować ją na inną okazję lub też sprzedać innej parze, która szykuje się do wesela.