Jakie kwiaty na ślub w czerwcu?

Czerwiec to wspaniały miesiąc na wesele. Wtedy oficjalnie rozpoczyna się czas letni, a dni są najdłuższe – idealne na ślub i wesele w różnych sceneriach bo pogoda zazwyczaj nie stoi temu na przeszkodzie. To także świetna pora roku na piękne kwiaty ślubne.
Szukasz letnich kwiatów ślubnych? W sezonie letnim (w czerwcu, lipcu i sierpniu) kwitną piękne, mocne kwiaty. Od frezji po lawendę, chryzantemy i piwonie – znajdziesz tak wiele opcji dopasowanych do Twojej wizji i budżetu.
Kwiaty są jak truskawki: chociaż istnieje wiele odmian dostępnych przez cały rok, importowanych z cieplejszych klimatów, w sezonie nie ma nic lepszego jak świeże i naturalne truskawki! Podobnie naturalna i złożona ze świeżych kwiatów oprawa ceremonii ślubnej prezentuje się najlepiej.

Lista kwiatów odpowiednich dla letnich ślubów

Zawilce
Astry
Guziki chryzantemy
Lilie Calla
Ożypałka
Chryzantemy
Celozja
Chaber
Kosmos
Bufon
Storczyki Cymbidium
Dalie
Stokrotki
Ostróżka
Frezja
Pelargonie
Gomprena
Hortensje
Irys
Hortensje z koronkową czapką
Ostróżka
Lawenda
Monkshood
Piwonie
Storczyki Phalaeonopsis
Koronka królowej Anny
Róże
Shasta Daisies
Pająk chryzantemy
Słonecznik
Kaliny
Zinnias

Róże: na każdą porę – również na ślub w czerwcu

Większość z nas kocha róże. Ale doradza się każdemu by opierał się mocnym zapachom staromodnych, wysoce perfumowanych odmian. Są to kwiaty premium, więc wybór bukietu róży zwiększy koszty, ale zapachowa rozkosz, która będzie Ci towarzyszyć przez cały dzień, sprawi, że będą warte każdego grosza. Kwitnące od czerwca i dostępne do września będą „divami” w twoim bukiecie. Dzięki tak wielu formom i kolorom do wyboru, na pewno znajdziesz taki, który idealnie sprawdzi się na weselu – od kiwających się wielogłowych rodzajów floribunda, po bajeczne falbany w starym stylu róż Davida Austina.

Piwonie – idealne na ślub w czerwcu

Piwonie są kolejnymi bardzo poszukiwanymi kwiatami przez narzeczone ze względu na ich ogromne kwiaty krynolinowe, które są duże i dobre pod względem efektu wow, samodzielnie lub w połączeniu z innymi. Są dostępne w różnych kolorach, od białych i koralowych po głębokie róże i czerwienie. Od czasu do czasu można również znaleźć kilka jasnożółtych form, ale nie są one ogólnie dostępne.
Chociaż nie są to kwiaty o najdłuższym okresie życia w wazonie, jeśli szukasz oszałamiających kwiatów z natychmiastowym efektem na wielki dzień, bukiet piwonii może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Chabry

Inną ulubioną rośliną, wnoszącą do bukietu rzadki prawdziwy błękit, jest żywy chaber w kształcie guzika. Chociaż mogą nie być wystarczająco duże, aby zająć centralną scenę, dodają akcenty w kontrastowym kolorze.
Chabry są również wyjątkowo trwałe w wodzie i mają mocne korony kwiatowe. Jasny błękit jest najpopularniejszym kolorem, ale dostępne są również inne ciemne fioletowe i pastele.

Aquilegia

Kolejnym kwiatem, który rzadko można znaleźć w kwiaciarniach, ale z łatwością można go znaleźć w ogrodach, jest osobliwie nazwany „Bonnet Babci” lub Columbine – wszystkie popularne nazwy łacińskiej Aquilegii. Dzięki niezwykłej skrzydlatej formie, szerokiej gamie kolorów i ogromnej gamie odmian każdy znajdzie coś dla siebie. Faworytem szczególnie na wesela, jest „Nora Barlow” – bardzo marszczona baletnica z kwiatów.

Projektowanie letnich bukietów ślubnych

Storczyki są doskonałym wyborem na letnie bukiety, nie tylko dlatego, że wyglądają i przypominają lato, ale także dlatego, że mogą wytrzymać do lata. Tropikalne kwiaty, takie jak storczyki, anturium i rajskie ptaki, pochodzą z równika, więc ciepło i wilgotność im nie zaszkodzą.
Stokrotki to jeden z najładniejszych i najbardziej wszechstronnych kwiatów na rynku. Jasne, wyraziste i delikatne, ożywiają każde ślubne bukiety!

Róże mogą zająć centralne miejsce w miesiącach letnich. Róże kwitną w upalną, wilgotną pogodę. Otwierają się na słońce i ciepło i radzą sobie z gorącymi temperaturami z wdziękiem i godnością.

Możesz również rozważyć włączenie sukulentów do letnich bukietów ślubnych. Sukulenty rosną przez cały rok, ale są doskonałym wyborem na lato, gdy temperatura rośnie. Biorąc pod uwagę, że rosły na pustyniach, nic dziwnego, że nie są odporne na agresywną pogodę.
Jeśli szukasz kwiatów ślubnych na ceremonię w czerwcu, w dodatku takich które są bardzo przyjazne dla budżetu, rozważ użycie guzikowych chryzantem, chabrów, stokrotek, skowronków, róż, pająków chryzantem, wywaru i słonecznika. Te piękne opcje są tańsze!

Na przeciwległym końcu spektrum znajdziesz droższe letnie kwiaty, w tym cynie, piwonie, storczyki, hortensje koronkowe, storczyki cymbidium, dalie, zawilce i celozja. Chociaż te opcje są droższe, nadal można ich używać jako ogniskowych kwiatów otoczonych tańszymi kwiatami wypełniającymi i zielenią.

Dodatkowo, jeśli projektujesz własnych bukietów i aranżacji przy użyciu hurtowych kwiatów ślubnych, zawsze będziesz miał kilka złoty w kieszeni.
Kraków oferuje szeroki wybór kwiatów w licznych kwiaciarniach a bukiety ślubne do kupienia w Krakowie są różnorodne pod względem kolorów, stylów, wielkości i ceny. Organizując wesele dobrze mieć szeroką listę rzeczy spośród których można wybierać i wybierać…