Podróż poślubna w Grecji? Naprawdę warto!

Niezapomniany moment ślubu, później huczna impreza weselna i co później? Szara rzeczywistość? Niekoniecznie! Tradycja mówi przecież jeszcze o miesiącu miodowym. I choć w obecnych zapracowanych realiach trudno mówić o całomiesięcznym urlopie od pracy, to jednak nowożeńcy wciąż pragną w jakiś specjalny sposób uczcić zawarty niedawno związek. W końcu wesele jest głównie dla innych, a ten wyjazd to czas tylko i wyłącznie dla nich.

Podróż poślubna Grecja

Jednym z najpopularniejszych kierunków, dającym jednak sporo możliwości zarówno dla osób, które pragną wygrzać się na plaży lub poleżeć z zimnym drinkiem przy basenie, jak również dla tych, którzy kochają sporty wodne lub zwiedzanie, jest bez wątpienia Grecja. Kraj błękitu nieba, bieli starych domów oraz zieleni gajów oliwnych kusi rok rocznie nowożeńców, żeby spędzili tu trochę czasu.

Dokąd wybrać się w Grecji?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że Grecja to niejednolity kraj. Kiedy już stwierdzimy, że chcemy ją odwiedzić, trzeba się zastanowić, czy wybieramy kontynent, czy którąś z malowniczych wysepek na Morzu Śródziemnym. Do najpopularniejszych z nich należą: Korfu, Lefkada, Kreta i Zakynthos. Z kolei na stałym lądzie najczęściej wybieranym punktem docelowym są Peloponez i Chalkidiki. Spośród wymienionych miejsc za szczególnie romantyczne uważa się głównie Zakynthos ze względu na Zatokę Wraku, miejsce obrosłe już w wiele legend – malownicze, piękne i… niestety pełne turystów. Jeśli nie zależy nam zatem na tłumach ludzi wokół, lepiej znaleźć jakieś własne miejsce, do którego będziecie wracać we wspomnieniach z czystą przyjemnością.

Jak wybrać hotel?

Ponieważ Grecja jest wciąż popularną destynacją dla Polaków wyjeżdżających na wakacje, jeśli zależy nam na spokojnej atmosferze i romantycznym nastroju, zdecydowanie lepiej wybrać hotel oddalony trochę bardziej od plaży oraz nie posiadający wielkich kompleksów basenowych. Istnieją nawet specjalne miejsca dedykowane tylko osobom dorosłym lub parom. Ewentualnie, jeśli cenimy niezależność, można znaleźć apartament typu studio z aneksem kuchennym. Wówczas nikt już nie będzie nam przeszkadzał w wypoczynku.

Wycieczki? Koniecznie!

Grecja to magiczne miejsce. Kolebka kultury europejskiej. Dlatego warto zobaczyć, jak najwięcej pięknych i ważnych historycznie miejsc. Można bez problemu znaleźć szereg wycieczek statkami wzdłuż wybrzeża, żeby odwiedzić kolejne wyspy lub pojechać dokądś autokarem. Istnieją również możliwości, żeby wypłynąć nieco głębiej w morze i podziwiać tamtejszą faunę i florę. Każdy znajdzie zdecydowanie coś dla siebie. Bądźcie aktywni, a zyskacie niezapomniane wspomnienia na lata.

Kuchnia i smaki południa

Nie sposób mówić o Grecji i nie wspomnieć o tutejszej kuchni – pełnej natury i intensywnych smaków. Warto spróbować regionalnych specjałów takich, jak: gyros, musaka, souvlaki czy kleftiko. Oprócz tego można swobodnie korzystać z bogactwa ryb morskich oraz pysznych warzyw i owoców. Nie zapominając oczywiście o spróbowaniu pysznej i ostrej świeżo tłoczonej oliwy. Smacznego!

Wyprawa do Grecji nie musi wcale kojarzyć się wyłącznie z rodzinną wycieczką typu all inclusive. Może być niezapomnianą wyprawą we dwoje, może to być podróż poślubna Grecja, dzięki której młoda para będzie mogła nacieszyć się sobą, odpocząć po wielomiesięcznych trudach przygotowywania wesela, a także odkryć nowe miejsca, które zostaną w pamięci na lata.