Internetowy pamiętnik z przygotowań do wesela – po co pisać blog ślubny? Nasz ślub blog

Organizacja ślubu i wesela to bardzo poważne przedsięwzięcie, które zajmuje wiele miesięcy i przynosi często wiele stresu przyszłej pannie młodej. Można pokusić się o zatrudnienie specjalistki, można wybrać się na targi ślubne, żeby poszukać inspiracji. A w jaki sposób pomóc sobie od strony organizacyjnej? Czy można potraktować ślub, jako jeden z najważniejszych projektów w naszym życiu? W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się tworzenie blogów ślubnych (np. nasz ślub blog), gdzie młodzi dzielą się relacjami z przygotowań, piszą o tym, co udało im się już załatwić, wklejają zdjęcia i filmy. Słyszy się również głosy, że takie rozwiązanie pomaga w organizacji samego procesu przygotowań. Jak to jest możliwe?

W czym może pomóc blog ślubny?

Blog można potraktować jako rodzaj wirtualnego dziennika i planera, w którym znajdą się wszystkie niezbędne informacje. W jednym miejscu zgromadzisz wszystkie pomysły i zadania do wykonania, a też pozwolisz swoim bliskim na podzielenie się ich sugestiami. Może w ten sposób znajdziesz genialne rozwiązanie, na które wcześniej sama nie wpadłaś?

Nasz ślub blog – dlaczego warto go założyć?

Przede wszystkim pomaga zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu. Blog jest darmowy i mają do niego dostęp wszyscy krewni i znajomi. Dzięki temu są stale na bieżąco z przebiegiem przygotowań. Unikniesz tysięcy pytań, a też czasem może się okazać, że ktoś pomoże rozwiązać jakiś problem, który niespodziewanie się pojawi. Dodatkowo pisanie w sieci wiąże się również z poznawaniem nowych osób, nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi, dla których liczą się podobne wartości lub po prostu są na tym samym etapie życia… i będziecie mogły wymienić doświadczenia oraz wspólnie szukać dalszych odpowiedzi na kolejne pytania.

Tematyka – czy tylko lista gości i menu?

Podobnie jak w pamiętniku, tak i na blogu nie pisze się wyłącznie wykazu zadań do wykonania. Warto urozmaicać treści, wstawiać zdjęcia, publikować filmy, którymi można się dzielić ze wszystkimi czytelnikami lub też bezpośrednio wysłać link do jednej zainteresowanej osoby.

Jakie mogą być tematy? Zacznijmy od początku, bo każda historia zawsze ma jakiś start. W przypadku przygotowań do ślubu zazwyczaj jest to moment zaręczyn. To moment ważny dla Ciebie, więc warto podzielić się tym wspomnieniem z bliskimi, wciągając ich w dalsze opowieści i relacje wydarzeń. Można później wstawić trochę informacji o Was. Nie każdy spośród Waszych bliskich wie wszystko, a też przyjemniej czytać tekst o kimś, kogo możemy poznać poprzez słowa. Niektórzy decydują się też na przedstawienie i napisanie kilku słów o rodzicach. Będą regularnie uczestniczyć w przygotowaniach, warto zatem zaprezentować kto jest kim w tej opowieści.

Oczywiście, większą grupę wpisów będą na pewno stanowić tematy organizacyjne oraz pokazywanie kolejnych etapów przygotowań. Pokażesz jak wyglądały poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej, jak dobrze się bawiliście testując menu oraz szukając kapeli, przy muzyce której goście mają się bawić do samego rana. Nie zapomnij jednak dodać tam odrobinę siebie. Luźne skojarzenia, muzyka, złote myśli wyrażają Ciebie niekiedy lepiej niż tysiące słów. Pokaż jaka jesteś i ciesz się z przygotowań do ślubu w swój jedyny, niepowtarzalny i najlepszy sposób. A inni na pewno powiedzą: lubię to!