Jak zorganizować wymarzony ślub w plenerze? Ślub na Malediwach

Marzysz o romantycznej scenerii dla swojego ślubu? Chciałabyś, żeby odbył się niekoniecznie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego? Obecnie przepisy pozwalają wreszcie spełniać różnorodne marzenia i realizować pomysły o ślubie w plenerze. Pomysłów może być wiele: ślub w starym, zabytkowym młynie, wśród kwitnących kwiatów w ogrodzie botanicznym lub na łące. Można też pokusić się o zorganizowanie szalonej wyprawy, żeby mieć ślub na Malediwach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście świętowali ten dzień nie tylko tak, jak chcecie, ale również w miejscu, które sobie wymarzyliście. O czym trzeba tylko pamiętać, jeśli zdecydowaliście się na ślub w plenerze?

Termin – zdany na łaskę natury?

W przypadku rozwiązań ślubów naturalnych, bardzo często pary decydują się na wzięcie ślubu pod gołym niebem. Jeśli uroczystość ma się odbyć w naszym pięknym kraju, niestety dość mocno ogranicza nas czasowo pogoda. Ze względów oczywistych najlepiej urządzić ślub w miesiącach letnich, choć nawet wtedy nie mamy jednak gwarancji, że pogoda dopisze. Warto tego typu wydarzenia organizować we współpracy z profesjonalną firmą, która w razie sytuacji kryzysowej będzie mogła zabezpieczyć nas i gości przez niekorzystną aurą.
Problem ten nie będzie występował, jeśli zdecydujecie się na ślub w ciepłych krajach, gdzie pogoda przez większą część roku jest raczej słonecznie zapewniona.

Ślub na Malediwach – plaża obok hotelu czy dzikie odludzia?

Ze względów czysto praktycznych nawet w plenerze warto zapewnić sobie i gościom odpowiednie zaplecze. Jeśli wybierzemy plażę przy hotelu, zapewni nam to prywatność oraz wsparcie w organizowaniu imprezy od strony czysto technicznej. A to naprawdę sporo, gdyż ilość spraw do ustalenia będzie naprawdę spora! Szkoda dokładać sobie kolejnych stresów, kiedy nie jest to konieczne.

Z tym aspektem wiąże się również kolejny, to znaczy przyjęcie weselne. Trzeba to brać pod uwagę, zapraszając gości w plener. Piękne okoliczności przyrody mogą być wspaniałą oprawą również dla późniejszego wesela, jednak konieczne jest wcześniejsze dopracowanie takiej uroczystości. Dlatego też ponownie wsparcie hotelu może się okazać nieocenione. Jeśli jednak zdecydujemy się na ślub w odosobnionym miejscu, najlepiej poszukać wsparcia w formie wyspecjalizowanych firm, które mają już doświadczenie i wiedzę, czego można się spodziewać i co może się nam przydać. Zadbają również o przygotowanie odpowiednich dekoracji. Nawet w plenerze niektórych elementów nie da się uniknąć, na przykład podestu dla pary i urzędnika lub księdza, krzeseł dla gości, kwiatów itp.

Ostatnim elementem, który wygeneruje niestety największe koszty będzie catering oraz znalezienie noclegu dla naszych gości. Znów najlepiej zlecić to specjalistom, ewentualnie porozumieć się z hotelem, w pobliżu którego planujemy naszą uroczystość.

Uroczystość w plenerze potrafi być naprawdę piękna, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wiąże się z nią sporo dodatkowych kosztów, które nie pojawiają się w przypadku imprez w dedykowanych do tego miejscach.

Ślub i wesele mogą być, jak z bajki. Naszej wymarzonej i wyśnionej bajki. Jeśli tylko pozwalają nam na to nasze fundusze, nie trzeba z niej rezygnować. Dajmy się porwać nastrojowi i świętujmy tak, jak najbardziej tego pragniemy. Wspomnienia zostaną z nami na zawsze.