Ślub cywilny w plenerze. O czym trzeba pamiętać organizując ślub w plenerze?

Czasy się zmieniają, żyjemy w ciągłym ruchu, łamiemy utarte schematy. Coraz częściej młode pary, pragnące zawrzeć związek małżeński decydują się na ślub cywilny w plenerze. O czym trzeba pamiętać, jeśli zależy nam na zorganizowaniu niezapomnianej ceremonii, którą będziemy z uśmiechem na twarzach wspominać zarówno my, jak i nasi goście?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się uroczystość na łące, w starym młynie czy na plaży wśród szumu fal, musimy zawsze wziąć pod uwagę kilka elementów, które nie pojawiają się w przypadku uroczystości w tradycyjnym miejscu, przeznaczonej do tego celu. Co trzeba zrobić, żeby ślub był piękny, wszyscy czuli się dobrze, a zabawa mogła trwać do samego rana?

Ślub cywilny w plenerze – organizacja

Podstawowym kryterium, które musimy mieć w pamięci, kiedy organizujemy naturalne, plenerowe ślub i wesele to oczywiście wybór odpowiedniej daty. O ile w przypadku plaży na Malediwach możemy mieć pewność, że pogoda niemal przez cały rok będzie jak z bajki, o tyle w polskich realiach takiego przekonania nie utrzymamy. W naszym klimacie najodpowiedniejszym momentem dla takiego wydarzenia będzie bez wątpienia okres wakacyjny. Choć nawet i wtedy nikt nie zagwarantuje nam, że pogoda nagle nie postanowi spłatać figla w postaci letniego deszczu. Dobrze zatem planując ślub współpracować z wyspecjalizowanymi firmami, które pomogą poradzić sobie nawet w sytuacji kryzysowej, gdy ślub ma się odbyć za dwa dni na łące wśród kwiatów, a od tygodnia pada deszcz.

Jak wybrać miejsce?

Kiedy mamy już ogólny zarys planu, jakie miejsce nam się marzy na ślub, warto następnie zastanowić się nad wyborem konkretnej lokalizacji. Zalecamy, żeby najlepiej miało jakąś formę zaplecza. Może to być plaża przy hotelu lub przestrzeń, do której bez problemu można dojechać w krótkim czasie. W dzikim plenerze oczywiście wszystko może się również udać, ale będzie wymagało po pierwsze zdobycia stosownej zgody od przedstawiciela Urzędu Stanu Cywilnego, a też może przynieść trudności z transportem wszystkich potrzebnych przedmiotów.

Dekoracje i akcesoria

A przecież nawet jeśli zdecydujemy się na ślub w plenerze, nie uciekniemy od części dekoracji. Nawet w najdzikszych ostępach przyda się odrobina dekoracji, kwiatów, wydzielone miejsce dla pary młodej i urzędnika, a także przestrzeń dla gości, najlepiej z krzesełkami. Organizację tego zdecydowanie lepiej zostawić specjalistom, którzy mają już sporo doświadczenia.

Wesele w plenerze – ślub cywilny w plenerze

Jeśli już jesteśmy w malowniczej przestrzeni, warto żeby wesele odbyło się również w tym samym miejscu co ślub. Będzie to wymagało zapewnienia cateringu i pełnego zaplecza, żeby impreza mogła się udać. Stąd ponownie warto przemyśleć sąsiedztwo hotelu, restauracji lub wynajęcie odpowiedniej firmy eventowej.

Oprócz tego konieczne też będzie zapewnienie naszym gościom zakwaterowania, żeby mogli spokojnie i radośnie bawić się do samego rana.

Organizacja śluby w plenerze zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Wymaga jednak zdecydowanie większych nakładów finansowych niż tradycyjna forma imprezy. Jeśli jednak czujemy, że jesteśmy w stanie udźwignąć ten budżet, a taki scenariusz naszego ślubu i wesela jest tym wymarzonym, nie rezygnujmy z marzeń i dajmy się porwać przygodzie. Będzie to na pewno niezapomniany dzień, spędzony dokładnie tak, jak sobie tego życzymy.

——-

Poszukujesz wyjątkowego hotelu na ślub w plenerze w okolicach Wielunia i Bełchatowa? Sprawdź ofertę Hotelu Symfonia – http://www.hotelsymfonia.pl/wesele.