Najlepsze propozycje na muzykę do oczepin podczas wesela

Muzyka to nieodłączny element każdego wesela. Odpowiednio dobrana muzyka podczas oczepin to gwarancja doskonałej atmosfery i świetnej zabawy dla gości. Jeśli jesteś w trakcie planowania wesela i szukasz najlepszych propozycji na muzykę do oczepin, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych pomysłów na utwory, które sprawią, że ta część wesela będzie niezapomniana.

 1. Energetyczne hity na rozpoczęcie oczepin
  Rozpoczęcie oczepin powinno być dynamiczne i pełne energii. Wybierz utwory, które rozgrzeją atmosferę i zachęcą gości do tańca. Najlepiej sprawdzą się tutaj znane hity, które każdy zna i które wprowadzą pozytywny nastrój. Możesz postawić na takie utwory jak “Happy” Pharrella Williamsa, “Can’t Stop the Feeling!” Justina Timberlake’a czy “Uptown Funk” Marka Ronsona.

 2. Klasyczne polskie przeboje na wyrazisty taniec
  Polskie wesela nie obędą się bez klasycznych polskich przebojów. W czasie oczepin warto puścić takie utwory, które wszyscy doskonale znają i które wzbudzą pozytywne emocje. Możesz postawić na takie hity jak “Kocham cię kochanie moje” Zenka Martyniuka, “Słodkiego miłego życia” Maryli Rodowicz czy “Biała mewa” Dżemu.

 3. Przebojowe remiksy dla fanów nowoczesnej muzyki
  Jeśli większość Twoich gości to osoby młode i lubiące nowoczesne brzmienia, warto zaserwować im remiksy znanych przebojów. Te utwory będą idealne na oczepinowe tańce i zapewnią świetną zabawę. Możesz postawić na remiksy takich utworów jak “Shape of You” Eda Sheerana, “Despacito” Louisa Fonsi’ego czy “Cheap Thrills” Sii.

 4. Romantyczne ballady na wzruszające chwile
  Podczas oczepin często dochodzi do podziękowań i wzruszających momentów. Warto wtedy puścić kilka romantycznych ballad, które dodadzą magii chwilom pełnym emocji. Możesz wybrać takie utwory jak “All of Me” Johna Legenda, “Perfect” Eda Sheerana czy “I Will Always Love You” Whitney Houston.

 5. Disco polo dla miłośników tego gatunku
  Polskie wesela nie obędą się bez disco polo. Jeśli część gości Twojego wesela uwielbia ten gatunek, to warto też zadbać o kilka utworów disco polo na oczepinach. Możesz postawić na takie hity jak “Jesteś szalona” Boys, “Czadomania” Czadoman czy “Ja uwielbiam ja” Power Play.

 6. Zabawne piosenki dla różnych konkurencji
  Podczas oczepin często organizuje się różne zabawy i konkurencje dla gości. Dobrze jest wtedy zadbać o odpowiednią muzykę, która dostarczy dodatkowej radości i śmiechu. Możesz wybrać takie piosenki jak “Macarena” Los del Rio, “YMCA” Village People czy “Hey Baby (Uhh, Ahh)” DJ Otzi.

 7. Wspólny taniec dla pary młodej
  Na koniec oczepin zazwyczaj przypada moment, w którym para młoda tańczy wspólnie. To ważna chwila, dlatego warto wybrać odpowiednią piosenkę, która będzie miała dla Was szczególne znaczenie. Może to być Wasza ulubiona piosenka lub utwór, który kojarzy się Wam z ważnymi chwilami Waszego związku.

Podsumowując, dobór odpowiedniej muzyki do oczepin to kluczowy element udanej zabawy weselnej. Odpowiednio dobrane utwory na początku, taneczne przeboje, romantyczne ballady, disco polo i piosenki na konkurencje – te wszystkie propozycje sprawią, że oczepiny będą niezapomniane. Pamiętaj, że dobór muzyki zależy przede wszystkim od gustu Waszego i Waszych gości, dlatego dobrze jest również skonsultować się z zespołem muzycznym lub DJ-em, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu weselnych oczepin.