Fotograf ślubny – zawodowo fotografuje emocje

Ciężko jest sobie wyobrazić, aby ten niesamowity dzień w życiu, jakim jest własny ślub, nie został w żaden sposób upamiętniony. Całe miesiące spędza się przecież na przygotowaniach i przez ostatnie tygodnie niemal całkowicie żyje się ślubną atmosferą, żeby ostatecznie zamknąć za sobą ten temat po zaledwie jednym dniu? Spokojnie, to właśnie rozwiązaniem tego problemu zajmuje się fotograf ślubny. Sprawdźcie, jak pracuje, ile kosztuje i jakie może dać Wam wskazówki, żeby Wasz album ze zdjęciami pełen był ciepłych emocji.

Jak pracuje fotograf ślubny?

Artyści słyną ze swojej niezależności. Fotografia ślubna musi jednak opierać się na współpracy – jej efekt ma odzwierciedlać najpiękniejszy dzień w Waszym życiu, więc to właśnie Wasze oczekiwania są tu bezwzględnie najważniejsze. Profesjonalny fotograf ślubny dopełni emocje tego pięknego dnia swoim doświadczeniem i umiejętnościami, aby stworzyć zdjęcia, które wiernie przedstawią magię chwili.

Świetnym sposobem, na sprawdzenie współpracy i umocnienie zaufania pomiędzy młodą parą a fotografem, jest sesja narzeczeńska. Pary, które spróbowały, zwykle później naturalniej się czują, będąc fotografowanym na własnym weselu. Fotograf ślubny Gdańsk, Gdynia i Sopot swoją pracę rozpoczynać może już od przygotowań w dzień ślubu, a kończyć ją podczas trwającego w najlepsze wesela.

Tak naprawdę fotograf ślubny musi łapać emocje, które malują się w cały ten wyjątkowy dzień. Łzy podczas wypowiadania autorskiej przysięgi, wzruszenie ojca oddającego córkę w ręce męża czy to niezwykłe spojrzenie, jakim obdarowuje się para młoda, stojąc przed ołtarzem. Fotografia ślubna jest więc pasją nie tylko do zdjęć, ale i do celebrowania pięknych chwil.

Pierwszy taniec w obiektywie aparatu

Wiele panien młodych spędza godziny na poszukiwaniu wymarzonej piosenki na pierwszy taniec. Tak naprawdę na pierwszy taniec piosenki mogą być wybierane z uwzględnieniem naprawdę wielu kryteriów. Ważne jest, aby ten wyjątkowy moment został uwieczniony. Miesiące przygotowań zasługują na upamiętniony sukces. Pierwszy taniec weselny może wywoływać także wiele nerwów wśród par, które nie najlepiej czują się na parkiecie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niego zrezygnować. Warto jednak wiedzieć, że fotograf ślubny nie uchwyci na zdjęciach potknięć i stresu, będzie on za to szukał emocji malujących się na twarzach Waszych i Waszych gości.

Żeby pierwszy taniec weselny był jeszcze bardziej efektowny, można skorzystać z rozwiązań takich jak taniec w chmurach. Wszystko opiera się o dym lub mgłę z wytwornicy, tworzy to jednak niesamowity efekt, tak na fotografiach, jak i podczas wesela.

Naturalna fotografia ślubna, czyli jak pozować do zdjęć?

Jeśli myślicie, że kłopoty z pozowaniem dotyczą wyłącznie Was – spokojnie, bardzo wiele par twierdzi, że czuje się niekomfortowo, pozując przed aparatem. Fotografia ślubna powinna pozostać naturalna, dlatego, zamiast zastanawiać się nad obecnością fotografa, skupcie się na sobie nawzajem. Żeby poczuć się pewniej przed sesją zawierającą również pojedyncze portrety, sprawdźcie poradnik ślubny „jak pozować do zdjęć”.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny Gdańsk Sopot Gdynia
Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

 

Zdjęcia podczas przygotowań, ślubu i późniejszego wesela, uchwyca się zwykle w ruchu. Wtedy nie ma zazwyczaj czasu na pozowanie, a na fotografiach widać naturalność i całą masę emocji. Jedną prostą radę co do tego, jak dobrze wyjść na zdjęciu, można ująć w słowach: Gdy czujesz się dobrze, to i dobrze wyglądasz.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Oferta fotografa musi zakładać zarówno pracę podczas Waszej uroczystości, jak i późniejsze przygotowanie gotowego materiału. Fotograf na wesele może towarzyszyć wam maksymalnie do godziny 1 w nocy, a swoją pracę rozpocząć tego dnia 8, 10, lub 12 godzin wcześniej. Naturalnie oferta fotografa zależna jest także od ilości zdjęć w gotowym materiale.

Ponieważ zależnie od ustaleń, jakie dokładnie podejmie z Wami fotograf ślubny, cena może ulec zmianie, każda oferta fotografa przygotowywana jest indywidualnie. Fotograf cennik ma zmienny, bo każda zgłaszająca się do niego para jest inna, a jego praca jest również pracą z różnorodnymi ludzkimi charakterami. Żeby pozostać elastycznym, ponieważ właśnie taki powinien być dobry ślubny fotograf, oferta przystosowana jest do indywidualnych potrzeb.

Wesele w stylu boho – więcej natury i więcej swobody

Boho styl króluje ostatnio w branży ślubnej. Trudno jest się temu dziwić – wesele boho ma być swobodną uroczystością, która na rzecz bliskości z naturą rezygnuje z nadmiernej elegancji i przepychu. Każde wesele w stylu boho przepełnia prawdziwa radość i trudno jest pozostać na to obojętnym.

Ślub boho potrzebuje jednak konkretnych dekoracji i dodatków. Dobrze jest zacząć od wybrania na salę weselną miejsca ulokowanego na obrzeżach miasta. Świetnie w tym celu sprawdzają się drewniane sale stylizowane na stodoły. Dekoracje boho to głównie kwiaty, łapacze snów, łuki i drewniane skrzynie, a do tego dodatki w pastelowych kolorach.