Fotografia i zdjęcia ślubne

Fotografia ślubna po dzień dzisiejszy rozwija się bardzo prężnie. Jeszcze dziesięć lat temu, nie było mowy o tak profesjonalnej jakości zdjęć, którą możemy teraz uzyskać, dzięki odpowiedniej technice fotografowania. Dlaczego tak się dzieje? Dzisiaj zapewne każda młoda para z pewnością chce mieć ładną a zarazem niezapomnianą pamiątkę z tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub. Powoli zaczynają odchodzić już w niepamięć zdjęcia, które robione były podczas samej ceremonii zaślubin a także fotografie wykonywane przez samych gości na przyjęciu.

Dzisiaj przyszła Para Młoda pragnie, by reportaż z tego najważniejszego dnia był stworzony w sposób profesjonalny. Dlatego też coraz więcej fotografów proponuje każdemu w ramach swoich usług właśnie tworzenie tzw. reportażu ze ślubu i wesela. Zdecydowanie nie jest to zajęcie dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z fotografią, lecz dla osoby, która potrafi w doskonały sposób, uchwycić tak ważne wydarzenie w życiu. Nie chodzi tutaj o zrobienie kilku tysięcy podobnych do siebie zdjęć, ale uchwycenie najważniejszych momentów, które zostaną zapamiętane na długo. Oczywiście doświadczony fotograf będzie wiedział, w jaki sposób to zrobić. Wytyczne przyszłych małżonków w tej kwestii są najważniejsze, bowiem to oni wskażą z pewnością, które zdjęcia przypadną im do gustu najbardziej. Prawie każda para decyduje się dzisiaj także na zdjęcia plenerowe, które najczęściej stylizowane są w taki sposób, by pokazać zainteresowania i pasje państwa młodych. Jeżeli chodzi o wybór miejsca i okoliczności, warto zaufać naszemu fotografowi, który podpowie nam oraz przekaże wskazówki, abyśmy czuli się na takiej sesji swobodnie i komfortowo.

Zdjęcia ślubne

Tutaj w tej dziedzinie, liczy się przede wszystkim naturalność. Zatem, co musi zrobić ze zdjęciami fotograf, aby uzyskać idealny efekt? Nie zawsze chodzi tutaj o nałożenie specjalnych filtrów, czy efektów, które uatrakcyjnią zdjęcia. W zasadzie stosuje się je teraz rzadko, tylko dla niewielkiej ilości fotografii,aby ukryć pewne mankamenty oraz niedoskonałości. Te jak to się mówi „zwykłe” dla naszego oka zdjęcia, wymagają pewnej pracy, po to, aby wyglądały zjawiskowo, a przy tym naturalnie. Ale co tak naprawdę oznacza naturalność? Sukcesem do jej osiągnięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi np: na kolor skóry osób fotografowanych. Nie możemy pozwolić, aby twarz i cera wyglądała nienaturalnie. Jeśli kolor skóry jest nienaganny, w następnej kolejności możemy zatroszczyć się o podkreślenie kolorów otoczenia. Dobrze, aby były głębokie i nasycone, wtedy mamy pewność, że materiał wykonany przez profesjonalnego fotografa przykuje uwagę każdej osoby. Podczas przeglądania portfolio ważne jest, aby skupić się na tych ważnych niuansach, bowiem to właśnie one mogą zadecydować o jakości naszych zdjęć.

Efekty na zdjęciach ślubnych

Tak jak było to wspomniane wyżej, większość zdjęć jest naturalna, to przynajmniej te kilkanaście powinny zawierać pewne ciekawe efekty, które sprawią, że zdjęcia będą niezwykłe. Jedną z metod jest zastosowanie tzw. sepii lub czarno-białego filtru, które sprawią, że fotografie będą bardziej różnorodne. W podobny sposób można zastosować również filtry kolorystyczne, które ocieplają barwy na zdjęciu, albo np: dodadzą charakteru. Takie metody wykorzystywane są często w przypadku zdjęć artystycznych.


Podsumowując, jeżeli są pary, które nie mogą zdecydować się, którego fotografa wybrać, warto zapoznać się z ich wizytówką oraz profilem, które dzisiaj bardzo łatwo można znaleźć w internecie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z Kozinski-foto fotograf ślubny Warszawa