Śląski ślub i wesele – na sali weselnej czy pod gołym niebem?

Zdecydować się na ślub i wesele na sali weselnej? A może jednak nasz wybór powinien paść na ślub i wesele pod gołym niebem na Śląsku? To dylemat wielu par. Wasz również? W takim razie zajrzyjcie do poniższego tekstu, gdyż może pomóc Wam w podjęciu ostatecznej decyzji!

Śląski ślub i wesele na sali weselnej

Niewątpliwie sale weselne na Śląsku wyróżniają się bogactwem lokalizacji, stylów aranżacji, czy nawet bardzo zróżnicowaną architekturą. Co więcej, przystosowane zostały do konkretnej ilości zaproszonych gości, więc tak naprawdę każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Najpiękniejsze i zarazem najlepsze z nich to funkcjonalne sale, które można samodzielne aranżować, zapewniają dużą przestrzeń do zabawy i odpoczynku, więc nawet spędzanie czasu za stołami będzie bardzo przyjemne.

Co więcej, są to sale, które zachwycają wizualnie, więc tym samym stawiając właśnie na nie, możemy być pewni, że goście będą dobrze się czuli, a organizowana impreza na długo zapadnie im w pamięci. Domy weselne, lokale weselne, stodoły, pałace, czy nawet folwarki, to tylko kilka przykładów tego, co Śląsk ma nam do zaoferowania, bo sale weselne można tutaj spotkać na całym obszarze, zarówno w głównych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach województwa śląskiego.

Szlachecki Dwór w Kroczycach (Jura Krakowsko-Częstochowska), Restauracja Polka w Wiśle, Folwark Kamyk nieopodal Częstochowy, Restauracja Umami w Pyskowicach, czy Willa Słoneczna w Dębowcu (koło Cieszyna), to tylko kilka z nich. Dostępne są przez cały rok, więc nawet zmienna aura nie będzie nam straszna, gdy zdecydujemy się na śląski ślub i wesele na sali weselnej.

śląskie wesele na sali

Śląski ślub i wesele pod gołym niebem

Decydując się na śląski ślub i wesele pod gołym niebem, możemy cieszyć się wspaniałym otoczeniem, bliskością przyrody, czy nawet tym, że nasz wielki dzień będzie inny niż wszystkie, w jakich mieliśmy okazję brać udział. Ślub w plenerze na Śląsku to szansa na niezapomniane wrażenia, na romantyzm, czy nawet na realizację swoich najskrytszych marzeń, ponieważ to od nas zależy, jak wszystko zostanie zorganizowane.

Do tego do wyboru mamy wiele pięknych miejsc, które pozwolą nam na organizację ślubu pod chmurką. Lokal „Pod Skrzydłami Anioła, Rezydencja Luxury Hotel, Folwark Zalesie w Grajowie, czy nawet Owczarnia w gminie Węgierska Górka to tylko kilka przykładów miejsc, które pozostają do naszej dyspozycji. Niestety śląski ślub i wesele w plenerze nie jest wolny od wad i jeśli zdecydujemy się na taką opcję, to będzie nas czekać więcej przygotowań i pracy, czy znacznie wyższe koszty, przynajmniej w przypadku ślubu cywilnego. Problemem może być również pogoda, ponieważ nawet w okresie letnim nie mamy pewności, czy przypadkiem nie złapie nas deszcz w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego, jeśli planujemy swój wielki dzień w plenerze, to trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność i zmiany pogodowe.

Gdzie ostatecznie zorganizować ślub i wesele na Śląsku? To już indywidualny wybór, ponieważ zarówno ślub i wesele pod gołym niebem, jak i na sali weselnej może być dobrym wyborem. Ważne, aby zawsze brać pod uwagę swoje oczekiwania, jak również zaproszonych gości.