Ślub w plenerze

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się zawieranie związków małżeńskich w plenerze. Nie można się temu dziwić, ponieważ każda para młoda marzy aby ich ślub był pięknym i wspaniałym wydarzeniem, a plener daje wiele możliwości. Zanim jednak przejdziemy do piękniejszej części planowania, należy wspomnieć o kilku formalnościach jakie należy spełnić. Przede wszystkim jeżeli mówimy o ślubie cywilnym niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na zawarcie tego typu ślubu. Nie jest to proces skomplikowany i bardzo rzadko zdarza się aby Urząd Stanu Cywilnego nie wydał pozwolenia, natomiast jeżeli taka sytuacja zaistnieje, to nie należy się denerwować ponieważ decyzja taka może wynikać z obawy iż w danym miejscu może nie zostać zachowana odpowiednia powaga uroczystości. Po dokładnych wyjaśnieniach, ostatecznie po zmianie miejsca pozwolenie z pewnością zostanie wydane. Sprawa wygląda nieco inaczej (bardziej skomplikowana) jeżeli marzy nam się ślub kościelny w plenerze. Radzimy dużo wcześniej przed planowaną datą ślubu rozpocząć rozmowy z władzami kościelnymi ponieważ może to być niełatwa przeprawa. Ale jak to się mówi nie ma rzeczy niemożliwych, więc do dzieła !
Jeżeli chodzi o wybór miejsca na uroczystość zaślubin w plenerze, to w zasadzie możliwości są nieograniczone. Ślub w pięknym parku jesienią, w lesie wśród drzew, na plaży a może w cudownym ogrodzie w domu rodzinnym. Jeżeli tylko wcześniej przygotujemy sobie dobry plan działania, to wszystko pójdzie jak z płatka. Nawet pogoda nie musi być przeszkodą jeżeli odpowiednio zadbamy o szczegóły takie jak altanki, baldachimy, czy namiot ślubny. Ochrona przed nieplanowanym deszczem jest podstawą naszej uroczystości w plenerze.

Wesele w plenerze

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem (pogoda) gdy planujemy wesele w plenerze będzie mimo wszystko wynajęcie na przykład namiotu weselnego gdzie w pięknych dekoracjach można ustawić stoły, natomiast podest do tańczenia zostawić na zewnątrz i wtedy w otoczeniu świec i lampionów można będzie tańczyć do białego rana. Warto wspomnieć iż w namiotach również znajduje się wolne miejsce przeznaczone na taniec, w razie gdy pogoda spłata nam figla. Można również obejrzeć różne sale weselne, ponieważ bardzo często zdarza się że restauracje lub domy weselne mogą wynająć salę weselną z dużym pięknym tarasem. Jest to idealne rozwiązanie ponieważ zawsze można na sali schronić się przed deszczem. Jedno jest pewne, pomimo iż w naszym pięknym kraju pogoda potrafi być nieprzewidywalna i trudno ocenić czy za rok w danym mieście na naszym ślubie będzie świeciło piękne słońce, to jednak istnieje mnóstwo rozwiązań, które sprawią iż ten dzień będzie najpiękniejszym dniem naszego życia. Weselom w plenerze mówimy TAK !

Fotografia ślubna

Wspaniały dzień jakim jest niewątpliwie ślub, musi zostać uwieczniony. Zdjęcia są najlepszą pamiątką i zawsze możemy wrócić do tego pięknego wydarzenia. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego fotografa. Fotografia ślubna jest w ostatnim czasie traktowana jako dobry biznes i ceny za taka usługę bywają kosmiczne. Oczywiście można powiedzieć iż nie należy oszczędzać na fotografie, ale naprawdę warto dobrze przejrzeć wszystkie oferty, popytać znajomych kogo mogliby polecić. Niejednokrotnie zdarza się iż osoby z ogromnym talentem do uchwycenia piękna mają przystępne ceny i warto zapoznać się z porfolio takiego fotografa nawet jeżeli on/ ona nie ma w dorobku 30 wesel rocznie. Fotografia ślubna powinna przemawiać do serca, każdy z nas jest inny i podobają nam się inne rodzaje zdjęć. Z fotografem należy „czuć chemię” dlatego bezwzględnie przed wyborem danej firmy lub osoby należy się spotkać, porozmawiać i sprawdzić czy zaiskrzyło.

Marzenia są po to aby je spełniać, więc niech żadna przeszkoda nie wydaje się być nie do przejścia. Jeżeli wszystko rozplanujemy w najdrobniejszych szczegółach to wesele i ślub w plenerze odbędą się w cudownej atmosferze, a najlepszy dla nas fotograf uchwyci wszystko i zamknie ten dzień w najpiękniejszych zdjęciach…