Bukiet ślubny z wrzosem

Wrzos to jeden z głównych elementów kojarzących się z jesienią. Jeśli organizujemy ślub jesienią bukiet ślubny wrzos, będzie pięknym elementem, stworzy wyjątkowy klimat. Widząc wrzos, przychodzą często na myśl piękne piosenki o miłości, to dobry temat do przemyśleń podczas ślubu. Bukiety ślubne z wrzosem można uświetnić na różne sposoby. Świetnie się sprawdzą jesienne elementy takie jak kolorowe liście, sezonowe kwiaty. Sam bukiet ze wrzosu prezentują się cudownie i romantycznie, wystarczy związać go wstążką. Do sukien ślubnych w stylu boho będzie dobrze pasować wstążka w kolorze fioletowym.
Bukiety ślubne są dość kosztowne, ich stworzeni jest czasochłonne, ale efekt jest piękny. Wrzos jest tańszym rozwiązaniem niż tradycyjny bukiet ślubny. Bukiet ślubny z wrzosu można wykonać w domu. To dzięki nieco dzikiemu charakterowi kwiatów, najprościej jest związać pęk i całość kompozycji będzie wyglądać dobrze, jak przygotowany przez profesjonalną florystkę.

Symbolika

Wrzos to roślina kojarzona często ze smutkiem. Kwiaty te w donicach często można obserwować na cmentarzach, kiedy na dworze jest chłodno i ponuro. Jednak czyni to z nich wspaniały symbol. Intensywny kolor kwiatów buntuje się przeciw szarości. Radosny fiolet przypomina, że nawet podczas najbrzydszej pogody możemy znaleźć resztki lata, które podnoszą na duchu. Bukiety ślubne z wrzosem odzwierciedlają pogodę ducha mimo przeciwności. Sadzonki doniczkowe wrzosów idealnie nadają się do dekoracji Sali weselnej. Elementy wrzosów można wprowadzić jako dekoracje tortu, grafikę na zaproszeniach. Każda kobieta ma swoje upodobania, gust. Dlatego nie wato narzucać jej konkretnych rozwiązań. Warto jednak szukać inspiracji na blogach, Instagramie.
Jeśli uważasz, że bukiet z samych wrzosów jest za mało wyszukany, to można go wzbogacić w róże. Róże jako królowe kwiatów z pewnością dodadzą elegancji. Jesień to zdecydowanie czas wrzosów i ciepłych barw fioletu. Pary, które nie wiedzą, w jakim w kierunku stylistycznym pójść organizując wesele jesienią, warto pójść w kierunku takich kolorów i jesiennych dodatków.