Zimowe wesele – dlaczego ślub poza sezonem jest fajny?

Zimowe śluby, choć ciągle mało popularne są wyjątkowe. Cieplejsze miesiące wybierane są przez Pary przede wszystkim ze względu na większą gwarancję ładnej pogody oraz na możliwość wzięcia ślubu w plenerze. Wbrew pozorom jednak zima ma wiele do zaoferowania przyszłym nowożeńcom. Zimowe uroczystości cechuje niesamowita aura oraz niepowtarzalny klimat.

Nawet jeśli w dniu wasze uroczystości na dworze nie będzie panowała “puchowa” atmosfera to możecie liczyć na inne liczne plusy organizacji waszej uroczystości w sezonie zimowym.

Zobaczcie co może dać Wam organizacja wesela poza sezonem.

Mniejsze zainteresowanie zimowymi terminami pozwoli Wam na większą dostępność wolnych sal i wykonawców. Dzięki temu przygotowania ślubne powinny pójść znacznie bardziej gładko niż w szczycie sezonu ślubnego. Data uroczystości poza terminem to też możliwość uzyskania niższej ceny. Zabukowanie mało popularnego terminu może oznaczać lepszą cenę za usługę u wykonawcy, który już dawno zamknął sezon weselny. Warto też pamiętać, że śluby i wesela poza sezonem wśród branży ślubnej cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Wykonawcy, którzy przyzwyczajeni są do letnich uroczystości cieszą się ze zlecenia, które jest inne i pozwoli im się wykazać.

Wasi goście zapewne także będą bardziej dostepni w tym terminie, dzięki czemu macie większą pewność, że wpadną do Was. Będzie już po okresie urlopowym.

Zima nie zawiedzie Was również jeśli chodzi o pomysły na motyw przewodni wesela. Łatwym sposobem możesz wyróżnić swoją uroczystość wśród typowo letnich stylizacji. Nie martwcie się o dostępność kwiatów. Aktualnie możecie liczyć na ciągłe dostawy roślin uprawianych szklarniowo. Prócz śnieżnej bieli, gwiazdek, brokatowych motywów możecie wybrać motyw zimowego lasu, lodowej krainy czy postawić na mocne akcenty kolorystyczne, które też świetne sprawdzą się w zimowej scenerii.

Zimą warto zaplanować wszelkie dekoracje, w których króluje natura. len, zielone gałązki, świece, girlandy żarówek – kilka prostych elementów może sprawić, że sala weselna będzie wyglądała pięknie i szykownie.

Polecamy zimowym Panną Młodym poszaleć w kwestii stroju. Pod koniec roku możemy spodziewać się wyprzedaży w salonach ślubnych. Kupiona okazyjnie suknia ślubna spowoduje że znajdą się dodatkowe środki na ekstra dodatki. Wełniany szal, eleganckie bolerko, ekstrawagancki kapelusz czy długi płaszcz to dodatki, na które możesz sobie pozwolić w tym okresie. Nie dość, że zapewnią Ci niezbędne ciepło to jeszcze sprawią, że wyróżnisz się spośród innych panien młodych.

Zima daje też ogromne możliwości jeśli chodzi o atrakcje weselne. Możecie zaskoczyć Waszych gości i zaplanować coś co w okresie letnim wyglądałoby dziwnie, a podczas mroźnych dni sprawdzi się idealnie. Zima sama podsuwa nietuzinkowe rozwiązania.

Słodki stół z piernikami, piankami i ciepłym kakao, grzane wina i piwa z aromatycznymi dodatkami, kulig, ognisko to tylko parę pomysłów. Podczas zimowej aury świetnie sprawdzą się też taniec ogni czy fire show.

Zima, jak każda pora roku, ma swoje minusy, ale stwarza też ogromne możliwości dla przyszłej Pary Młodej, których nie znajdziemy w innym terminie. Niebanalne dekoracje ślubne, nietuzinkowe atrakcje weselne, a do tego troszkę śniegu i możecie mieć ślub jak z bajki nawet zimą. Zwłaszcza zimą.

A jeśli nie do końca wiesz jak sprawić by wasz dzień ślubu wyglądał jak z baśniowej krainy lodu to zdaj się na nas – profesjonalne organizatorki wesel – Czary Marry agencja ślubna.