Wieczór panieński, to prawdziwa tradycja

Dawno, dawno, w sumie nie tak dawno…

Dawno temu wieczór panieński obchodzono dokładnie dzień przed ślubem. To huczne święto nazywane było, kiedyś wieńczynami, rózgowinami czy rozplecinami. Jednak od zawsze była to huczna impreza. Co nie znaczy, iż osoby ze spokojnym usposobieniem, nie spędzą go w mniej ekstrawertyczny sposób. Choć w tym wyjątkowym dniu uczestniczyły tylko kobiety stanu wolnego, na wieczorach panieńskich bawią się również mężatki.

Podczas uroczystości wypiekano, kołacz weselny. Dekorowany był figurkami, także z ciasta. To właśnie on oznaczał szczęśliwe życie, jednak bieda tym paniom, którym wyszedł zakalec. Wróżba nieudanego ciasta oznacza niezgodę w małżeństwie. Dekorowano, także rózgę weselną. Naturalna gałąź, ubierana była w naturalne ozdoby, orzechy, kawałki jabłka.

Wieczór panieński — to przyjęcie organizowane zazwyczaj przez świadkową. Odchodzi się od rozwiązań gdzie Panna Młoda, sama przygotowywała swoje przyjęcie. Z założenia wieczór spędzamy w damskim gronie, wśród przyjaciółek.

Święto w nowoczesnej odsłonie

Chociaż dzisiaj zwyczaje są nieco inne, również chcemy świętować ostatnie dni panieństwa. Współczesny wieczór panieński organizowany jest, przez świadkową. Zazwyczaj w ostatnią sobotę przed weselem. Nie śpiewamy już obrzędowych pieśni, jednak zabawa jest przednia.

Decydujemy się na coraz to bardziej wyszukane i tematyczne rozwiązania. Ulubiony serial Panny Młodej może być motywem przewodnim. Szukamy ekskluzywnych rozrywek dlatego, wynajmujemy drogie hotele, organizujemy eleganckie kolacje, decydujemy się na jacuzzi, wycieczki konne czy weekendy w SPA. Ten wyjątkowy wieczór to już nie tylko sobota, coraz częściej to cały weekend. Odpowiednie, wyjątkowo nam bliskie towarzystwo, nastroi nas do zabawy. Miło spędzony czas pomoże nam się zrelaksować.
Jeżeli jeszcze szampan nie uderzył nam do głowy, w ciepłym okresie możemy pomyśleć nad stylizowanym piknikiem, letnią sesją zdjęciową, lekcją makijażu z profesjonalistką lub zdecydować się po prostu na babski wieczór w domu. To dobre rozwiązanie dla fanek gier planszowych, typowo tematycznie możemy uderzyć w klimaty związane ze ślubem. Jednak typowe kalambury będą równie dobrym i śmiesznym rozwiązaniem. Świadkowa na ślubie, jest jedną z najważniejszych osób w tym dniu. Panna Młoda bez zawahania powierzyła jej najważniejsze sprawy do odhaczenia.

Warto by wzięła na siebie odpowiedzialność tej roli. To piękne wspomnienia dla przyszłej żony i o tym przede wszystkim powinniśmy pamiętać. By zabawa odpowiadała jej temperamentowi, osobie introwertycznej, nie zaproponujemy całonocnej wyprawy po klubach. Warto pomyśleć również nad prezentem, by był pamiątką czasów, jeszcze panieńskich.