Biżuteria ślubna – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej pary. Zazwyczaj jest to szczególnie ważna okazja dla kobiet, które na swoim ślubie i weselu mogą poczuć się jak prawdziwe księżniczki. Suknia to najważniejszy element stroju panny młodej, jednak jej stylizacja nie jest kompletna bez biżuterii ślubnej. Sprawdź, jakiej biżuterii nie może zabraknąć na Twoim ślubie! 

Jak dobrać biżuterię ślubną do kreacji? 

To, jaka biżuteria ślubna będzie pasowała do Twojej stylizacji, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę styl swojej sukni. Jeśli stawiasz na wesele w stylu glamour i Twoja suknia będzie prosta i klasyczna, potrzebujesz wielu dodatków, by sprawić, żeby kreacja była efektowna. W tym wypadku biżuteria ślubna powinna być bogato zdobiona i błyszcząca, aby ożywić suknię i stworzyć efekt “wow”. 

Z kolei suknia w stylu boho ma mnóstwo pięknych koronek, które sprawiają, że to ona jest główną ozdobą. W tej sytuacji biżuteria ślubna powinna być mniej ozdobna. Cienka, subtelna bransoletka z niewielką zawieszką i delikatne kolczyki to wszystko, czego potrzebuje panna młoda w takiej sukni. 

W przypadku mocno rozkloszowanej, połyskującej i bardzo efektownej sukni w typie księżniczki masz dwa wyjścia. Możesz zrezygnować z biżuterii ślubnej całkowicie i pozwolić sukni na to, by skradła całe show albo pójść na całość i do bogato zdobionej sukni dobrać jeszcze bardziej ekstrawaganckie dodatki. 

Jak łączyć biżuterię ślubną? 

Biżuteria ślubna ma być przede wszystkim dodatkiem do sukni i fryzury. Musisz zatem zaplanować te dwa elementy, by później wiedzieć, jakich potrzebujesz dodatków. Przy sukni z bogato zdobionym gorsetem, na przykład w koronki czy koraliki, zrezygnuj raczej z dużego naszyjnika i długich kolczyków. Postaw minimalizm i załóż małe sztyfty i prosty naszyjnik – celebrytkę. To samo tyczy się sytuacji, gdy we włosach poza welonem masz jeszcze inne ozdoby lub wianek. Zbyt dużo błyskotek przytłoczy Twoją ślubną kreację. 

Jeśli chodzi o ozdoby dłoni, biżuteria ślubna rządzi się swoimi prawami. Pamiętaj, że to Twój pierścionek zaręczynowy i obrączka mają tego dnia grać pierwsze skrzypce. Zrezygnuj więc z innych pierścionków, aby podkreślić te dwa najważniejsze. Bransoletka też nie zawsze jest dobrym pomysłem. Załóż ją, jeśli bardzo lubisz błyskotki, ale przy mocno zdobionej sukni, zwłaszcza z długim rękawem, może to być za dużo. 

Ślub to najbardziej wyjątkowa i niepowtarzalna okazja w życiu. Wybierając swoją biżuterię ślubną pamiętaj o naszych sugestiach, ale nie traktuj ich jak wyroczni. Tego dnia liczy się tylko Twoje zdanie i to, jak czujesz się w swojej kreacji. Całe piękno panny młodej tkwi w jej uśmiechu i radości, nie zapominaj o tym!